سلام دوستان.امروز یک آموزش فتوشاپ خیلی جالب براتون دارم.قصد دارم تا با فتوشاپ و یک ذره بین در محیط فتوشاپ عکس یک قسمت از سایته خودمو بزرگ کنم با ما باشید.

مواد مورد نیاز :یک ذره که من در زیر عکس یک ذره بین را قرار میدم.ذخیرش کنید

1-مرحله یک-باز کردن عکس

عکس مورد نظره خودتونو در فتوشاپ باز کنید.من عکس وب سایته خودمو باز کردم.سپس راست کلیک کرده و گزینه duplicate layer را بزنید تا از لایه یک کپی گرفته.

2-بزرگ کردن عکس

اسمه لایه دومو به big تغییر بدین و سپس از طریق edit –> free transform اندازه اونو بزرگ تر کنید.این همون تصویر زیر ذره بین شما خواهد بود !حالا با تغییر دادن مکانش سعی کنید تقریبا اون قسمت بزرگ تر مورد نظر روی قسمت کوچیک خودش باشه.حالا بعدا هم میشه انجام دادش.حالا این لایه big را بکشانید به زیر لایه اصلی.

3-باز کردن ذره بین

حالا اون عکسه ذره بین را جداگانه باز کنید و حاشیه سفیدش را ازبین ببرید و خوده ذره بین را با ابزار move tool بکشانید در پنجره کارمان و بالای اون دولایه  قرار بدید.

4-خالی کردن درون ذره بین

با استفاده از ابزار elliptical marquee tool درون ذره بین را انتخاب و delete کنیدش.

البته من بی سلیقه انجام دادم.شما با دقت انجام بدید !!

5-انداختن سایه ذره بین

بر روی لایه ذره بین دوبار کلیک کرده و گزینه drop shadow را انتخاب کنید و متناسب با تصویر خودتون مقادیر سایه را تنظیم کنید.

6-ایجاد لایه ماسک

دوباره درون ذره بین را انتخاب کنید

حالا بر روی لایه big کلیک کنید و در حالی که درون ذره بین را انتخاب کردید گزینه add vector mask که در پایین لایه ها با یک آیکون خیلی کوچولو !! قرار داره رو بزنید.حالا کل لایه را کشیده به پایین لایه ذره بین برده.الان باید ترتیب لایه های شما این گونه باشد.

تصویر نهایی

امتیاز شما از 1 تا 5