آموزش Ui مکتب تی وی و معرفی و بازار کار طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری

به احتمال زیاد برای شما نیز پیش آمده است که پس از ورود به یک سایت به دلیل وجهه بصری نامناسب به سرعت از آن خارج شوید بدون اینکه به محتوای آن دقت کنید. در هنگام طراحی سایت ها و اپلیکیشن ها به این مهم باید دقت شود. در واقع از ویژگی های بارز یک سایت پربازدید، رابط کاربری آن (Ui) است. توجه کردن به رابط کاربری سایت هنگام طراحی باعث ایجاد حس رضایت در کاربران سایت و در نتیجه افزایش بازدید از سایت می شود. در این مقاله سعی ما بر آموزش Ui و نشان دادن اهمیت آن می باشد. با کلیک در لینک زیر به دوره آموزش Ui مکتب تی وی دسترسی پیدا خواهید کرد. این دوره جامع و کامل بوده و از بهترین دوره های آموزشی در این زمینه به حساب می آید.

https://maktabtv.com/category/user-interface/

رابط کاربری چیست؟

رابط کاربری (user interface) تمام چیزهایی است که در سایت توسط کاربر قابل‌مشاهده است. فونت‌ها، رنگ‌ها، تصاویر، خوانایی متن، همخوانی عناصر باهم و هر آنچه در ظاهر سایت می‌بینید از موارد رابط کاربری به‌حساب می‌آیند. درواقع از روی اسم آن نیز می‌توان پی برد که پلی ارتباطی بین کاربران و سایت (یا اپلیکیشن و…) است. طراحی رابط کاربری مستقیماً در تجربه دیداری بازدیدکننده اثرگذار است. در ادامه به اهمیت این طراحی بیشتر خواهیم پرداخت. و همینطور یک دوره آموزش Ui استاندارد که رسانه آموزشی مکتب تی وی برای شما تولید نموده است را معرفی میکنیم.

چرا در طراحی سایت و یا محصول باید به رابط کاربری توجه ویژه داشته باشیم؟

همان‌طور که بیان شد رابط کاربری در ایجاد تجربه دیداری بازدیدکنندگان سایت یا محصول شما تأثیر به سزایی دارد . هرچقدر این تجربه برای کاربران شیرین‌تر باشد تعداد بازدیدها، کلیک‌ها و مراجعات به سایت و محصول شما بیشتر می‌شود . به همین دلیل است که امروزه باوجود رقابت زیاد در دنیای وب به طراحی رابط کاربری اهمیت زیادی داده می‌شود.

تفاوت های بین رابط کاربری و تجربه کاربری بیان میشود

تفاوت بین Ui و Ux

علاوه بر تجربه دیداری که توسط طراحی ui  ایجاد می‌شود نمی‌توان اهمیت تجربه کاربری را نادیده گرفت. در کنار زیبایی ظاهری سایت کارکرد راحت و آسان آن نیز بسیار حائز اهمیت است.

تجربه کاربری (Ux)، تجربه‌ای است که در طی استفاده کاربر از بخش‌های مختلف سایت و یا محصول ایجاد می‌شود.

رابط کاربری (Ui)، نیز همان‌طور که تعریف شد تمام اجزا و قسمت‌های ظاهری سایت و یا محصول است که توسط کاربر قابل‌مشاهده می‌باشد. این دو مفهوم از هم جدا نیستند و مشخص است که طراحی ui خوب در تجربه کاربری بازدیدکننده نیز اثر می‌گذارد.

دوره آموزش Ui مکتب تی وی و مزایای آن

چگونه با آموزش Ui به کسب درآمد برسیم

در دنیای امروز با اینترنتی شدن اکثر کسب‌وکارها موقعیت‌های شغلی بسیاری برای طراحان ui و ux به وجود آمده است. از طرفی باوجود رقابت زیادی که بین ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی وجود دارد باعث شده هر کسب‌وکاری که سایتی یا اپلیکیشنی داشته باشد در وهله اول برای پیروز شدن در این رقابت به فکر طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری سایت خود باشد. طراحی ui در جهان یکی از پردرآمدترین شغل‌ها می‌باشد. در سال‌های اخیر در ایران نیز به اهمیت آن توجه شده است. کافی است مهارت لازم را از آموزش جامع طراحی رابط کاربری در این زمینه به دست آورید و وارد بازار کار شوید.

آموزش Ui

برای به دست آوردن مهارت در این زمینه در ابتدای کار نیاز به انتخاب یک دوره آموزش Ui مناسب دارید. در شرایط کنونی دوره‌های آنلاین بسیار محبوب تراز کلاس‌های حضوری شناخته می‌شوند. دوره آموزشی که انتخاب می‌کنید بهتر است ویژگی‌های زیر را دارا باشد تا بهترین نتیجه را از آن بگیرید.

  • دوره‌ای که انتخاب می‌کنید باید ازنظر فیلم‌برداری و صدابرداری باکیفیت و واضح باشد. بهتر است قبل خرید دوره از کیفیت صمعی بصری آن اطمینان حاصل کنید.
  • سرفصل‌های دوره انتخابی شما باید کامل باشد تا در کمترین زمان بهترین نتیجه را بگیرید.
  • دوره آموزش Ui در کنار آموزش بهتر است شامل تمریناتی باشد تا به یادگیری بهتر مطالب کمک کند.
  • مدرس دوره باید علاوه بر تجربه کافی و تخصصی، دارای فن بیان مؤثری نیز باشد تا مفاهیم را به بهترین شکل منتقل کند

دوره پیشنهادی ما که تمامی ویژگی‌هایی که یک دوره آموزش طراحی رابط کاربری باید داشته باشد، دوره آموزش Ui مکتب تی وی می‌باشد.

بهترین برنامه‌های طراحی Ui

در حوزه طراحی رابط کاربری نرم‌افزارهای محدودی وجود دارند که از مهم‌ترین آن‌ها Adobe XD، Sketch و Figma است.

نرم‌افزار Adobe XD

این نرم‌افزار از محبوب‌ترین برنامه‌ها درزمینهٔ طراحی رابط کاربری به‌حساب می‌آید. در سال ۲۰۱۶ به بازار عرضه شد و در رتبه‌های اول به‌منظور ساخت موکاپ و اشتراک گذاشتن آن به‌حساب می‌آید. کار کردن با این برنامه بسیار مشابه فتوشاپ هست و اگر کار کردن با فتوشاپ برای شما سخت نیست به‌راحتی می‌توانید با این نرم‌افزار کارکنید.

نرم‌افزار Sketch

اسکچ نیز از دیگر نرم‌افزارهای محبوب است که قبل از XD شرکت ادوبی به‌منظور طراحی رابط کاربری عرضه‌شده است. از معایب آن می‌توان به اختصاصی بودن آن برای مک اشاره کرد و از پلاگین های آن نیز می‌توان به‌عنوان نقطه قوت نام برد.

نرم‌افزار Figma

مزیتی که باعث محبوبیت این نرم‌افزار نسبت به رقبا شده است قابلیت کار کردن هم‌زمان چندین طراح روی یک پروژه می‌باشد. این برنامه دردو حالت  تحت وب و آفلاین قابل‌استفاده می‌باشد.

طراح Ui چه‌کاری انجام می‌دهد

کاری که طراحان Ui انجام می‌دهند مشابه طراحان گرافیکی نیاز به ذوق هنری دارد اما به‌مرورزمان و به‌صورت اکتسابی و با دیدن آموزش‌های مناسب نیز می‌توان تجربه کافی را در این زمینه به دست آورد. به‌طورکلی وظایف طراحان رابط کاربری شامل موارد زیر می‌شود:

  • تولید محتوا تبلیغاتی
  • برقراری ارتباط با اعضای گروه‌های طراحی محصول
  • طراحی تصاویر اختصاصی
  • تحلیل کردن و به‌روز بودن در طراحی
  • ارائه ایده‌های خلاقانه
  • شناخت اصول طراحی و رنگ‌ها
امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.