خوب امروزه دیگه شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک و … خیلی فراگیر شده و ما هم باید حتما یک عکس پروفایل داشته باشیم.بنابراین روتوش کردن صورت خیلی می تونه کاربردی و موثر باشه برای ما.حتی اگر فتوشاپتون خوب نیست ولی این آموزشی که الان برای شما می زارم خیلی سادس و در عین حال خیلی کاربردی که فقط چند دقیقه وقت نیاز داره.پس با ما باشید!

ابتدای کار تفاوت عکس میان بدون روتوش و روتوش شده رو ببینید.

روتوش و ادیت کردن چهره

1-گام اول

صورا بدون روتوش و آرایش !!

ابتدا طبق شکل زیر لایه را تکرار (duplicate) کنید.می توانید راست کلیک کنید و گزینه را انتخاب کنید یا به راحتی لایه را کشیده طبق شکل زیر بر روی گزینه تکرار رها کنید.سپس لایه بالا را بر روی vivid light گذاشته.

duplicate layer-کپی کردن لایه

2-گام دوم

دکمه invert واقع در  image –> adjustment –> invert را بزنید سپس به filter –>blur –>gaussian blur رفته و مقدار 0.8 (دقت کنید مقادیر شاید در فتوشاپ های مختلف فرق کنه ولی باید به صورا زیر در بیاریدش) را وارد کنید.

پیشنهاد بعدی  منوی آبشاری ثابت بالای سایت

آموزش روتوش و ادیت صورت فتوشاپ

3-گام سوم

عمل filter –>other –>high pass را انجام داده و مقدار 11 (دقت کنید 11 شاید برای فتوشاپه من باشه ولی باید در روی ابرو یک خط قرمز مثل شکل زیر ظاهر شه ).

روتوش و ادیت کردن صورت فتوشاپ

4-گام چهارم

مهم ترین قسمت کار پس با دقت کار کنید.یک ماسک جدید بسازید (دور گزینش تو شکل خط کشیده شده).

گزینه edit –> fill را انتخاب کرده و در پنجره باز شذه color را انتخاب کنید و بعد با رنگ مشکی را انتخاب کرده.حالا دوباره مثله شکل اول میشه.

سپس ابزار brush را انتخاب کرده و رنگ سفید را هم برایش انتخاب کنید و بهتره که یکم opacity را هم از 100% کمتر کنید.سپس بر روی دماغ,گونه ها,پیشانی کشیده.دفت کنید که روی چشم ها و لب ها نکشید.این مرحله را با دقت انجام دهید تا یک کار تمیز و خوب از کار دربیاد! .

پیشنهاد بعدی  انتخاب افزونه مناسب فروشگاه وردپرس با ووکامرس و Edd

ایجاد ماسک در فتوشاپروتوش و ادیت صورت

عکس نهایی صورت ادیت شده.

عکس نهایی صورت روتوش شده

امیدوارم خوب توضیح داده باشم و به دردتون بخوره!!

امتیاز شما از 1 تا 5
1 ستاره میدم به نوشته2 ستاره میدم به نوشته3 ستاره میدم به نوشته4 ستاره میدم به نوشته5 ستاره میدم به نوشته 2 رای
Loading...