خوب امروزه دیگه شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک و … خیلی فراگیر شده و ما هم باید حتما یک عکس پروفایل داشته باشیم.بنابراین روتوش کردن صورت خیلی می تونه کاربردی و موثر باشه برای ما.حتی اگر فتوشاپتون خوب نیست ولی این آموزشی که الان برای شما می زارم خیلی سادس و در عین حال خیلی کاربردی که فقط چند دقیقه وقت نیاز داره.پس با ما باشید!

ابتدای کار تفاوت عکس میان بدون روتوش و روتوش شده رو ببینید.

روتوش و ادیت کردن چهره

1-گام اول

صورا بدون روتوش و آرایش !!

ابتدا طبق شکل زیر لایه را تکرار (duplicate) کنید.می توانید راست کلیک کنید و گزینه را انتخاب کنید یا به راحتی لایه را کشیده طبق شکل زیر بر روی گزینه تکرار رها کنید.سپس لایه بالا را بر روی vivid light گذاشته.

duplicate layer-کپی کردن لایه

2-گام دوم

دکمه invert واقع در  image –> adjustment –> invert را بزنید سپس به filter –>blur –>gaussian blur رفته و مقدار 0.8 (دقت کنید مقادیر شاید در فتوشاپ های مختلف فرق کنه ولی باید به صورا زیر در بیاریدش) را وارد کنید.

پیشنهاد بعدی  کلیدهای میانبر گوگل کروم | chrome shortcuts

آموزش روتوش و ادیت صورت فتوشاپ

3-گام سوم

عمل filter –>other –>high pass را انجام داده و مقدار 11 (دقت کنید 11 شاید برای فتوشاپه من باشه ولی باید در روی ابرو یک خط قرمز مثل شکل زیر ظاهر شه ).

روتوش و ادیت کردن صورت فتوشاپ

4-گام چهارم

مهم ترین قسمت کار پس با دقت کار کنید.یک ماسک جدید بسازید (دور گزینش تو شکل خط کشیده شده).

گزینه edit –> fill را انتخاب کرده و در پنجره باز شذه color را انتخاب کنید و بعد با رنگ مشکی را انتخاب کرده.حالا دوباره مثله شکل اول میشه.

سپس ابزار brush را انتخاب کرده و رنگ سفید را هم برایش انتخاب کنید و بهتره که یکم opacity را هم از 100% کمتر کنید.سپس بر روی دماغ,گونه ها,پیشانی کشیده.دفت کنید که روی چشم ها و لب ها نکشید.این مرحله را با دقت انجام دهید تا یک کار تمیز و خوب از کار دربیاد! .

پیشنهاد بعدی  پروژه دانشجویی فروشگاه اینترنتی

ایجاد ماسک در فتوشاپروتوش و ادیت صورت

عکس نهایی صورت ادیت شده.

عکس نهایی صورت روتوش شده

امیدوارم خوب توضیح داده باشم و به دردتون بخوره!!

امتیاز شما از 1 تا 5
1 ستاره میدم به نوشته2 ستاره میدم به نوشته3 ستاره میدم به نوشته4 ستاره میدم به نوشته5 ستاره میدم به نوشته 2 رای
Loading...