بررسی فعالیت کاربران در وردپرس با Audit Trail

بررسی فعالیت کاربران در وردپرس از اهم مواردی است که هر وبسایت کاربر محوری که دارای چندین نویسنده می‌باشد باید از آن استفاده کند تا همواره قادر به کنترل فعالیت‌هایی که کاربران در آن انجام می‌دهد باشد. گاها پیش می‌آید که به دلیل وجود تعداد زیاد نویسنده در سایت و انتشار روزانه مطالب به تعداد بالا برخی نویسندگان تخطی کرده و با ویرایش مطالب ممکن است اقدام به لینک‌سازی و.. کنند.

در این مقاله از دکتر وردپرس قصد دارم تا به معرفی افزونه‌ای بپردازم که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا کلیه فعالیت‌های انجام گرفته در سایت توسط کلیه کاربران را بر اساس زمان با اطلاعات کامل کاربر مورد بررسی قرار داده و از اقدامات سودجویانه توسط اعضا جلوگیری کنید.

بررسی فعالیت کاربران در وردپرس

بررسی فعالیت کاربران در وردپرس با Audit Trail

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با عنوان Audit Trail در مخرن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون توانسته است تا بیش از 20.000 نصب فعال و کسب امتیاز 2.8 را ازآن خود نماید که با استفاده از آن قادر به تعریف فعالیت‌هایی همچون آپلود فایل، تغییر و ویرایش مطالب، عملیات بر روی افزونه‌ها و.. را مشاهده و کاربری که چنین فعالیت‌هایی را انجام داده است را شناسایی کنید.

نصب و فعال سازی

پس از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با عنوان Audit Trail در بخش ابزارها پیشخوان سایت وردپرسی شما افزوده خواهد شد، روی آن کلیک کرده و سپس مشابه تصویر به سربرگ Options مراجعه کنید تا ابتدا تنظیمات افزونه را سفارشی سازی کنید.

بررسی فعالیت کاربران در وردپرس

Actions to monitor

حال همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید با فعال کردن تیک گزینه‌هایی که می‌خواهید تاریخچه فعالیت چنین کارهایی در دیتابیس بررسی و ذخیره شوند را فعال کنید تا هرگاه جداول موجود هریک از این فعالیت‌ها تغییری یافت قاد به مشاهده آنها باشید.

  • File attachments: آپلود فایل در رسانه وردپرس
  • Audit Trail actions: تغییر تنظیمات افزونه
  • Category management: مدیریت دسته‌بندی مطالب وردپرس
  • Comment management: مدیریت دیدگاه‌ها و نظرات وردپرس
  • Link management: مدیریت لینک‌ها در وردپرس
  • Plugin actions: فعالیت بر روی افزونه‌های وردپرس همچون نصب، فعال و غیرفعال سازی و حذف افزونه
  • Post & page management: مدیریت مطالب و برگه‌ها در وردپرس با اعمال کوچکترین تغییرات
  • Theme switching: تغییر قالب و پوسته وردپرس
  • User profiles & logins: مدیریت کاربران و تغییر در پروفایل کاربران وردپرس
  • User page visits: مشاهده صفحه پروفایل کاربران

Other Options

در این بخش لازم است تا در فیلد Auto-expire تعداد روزهایی که قصد دارید تا تاریخچه فعالیت کاربران در وردپرس ذخیره و مورد بررسی قرار گیرد را تعیین کنید. روشن است که در صورتی که تعداد روزهایی که از این بازه زمانی مشخص شده بیشتر شوند، اطلاعات و فعالیت‌های ثبت شده متعلق به قبل حذف خواهد شد.

در فیلد Ignore users نیز قادر خواهید بود تا کاربرانی را که قصد ندارید تا فعالیت آنها بررسی شود را تعیین کنید. برای این منظور کافی است تا آی‌دی کاربران را در آن وارد کرده و هر ID را با یک کاما انگلیسی از هم جدا کنید.

Error log on failed actions: با استفاده از این گزینه نیز قادر خواهید بود تا فایل لاگ را جهت ذخیره سازی آی‌پی کاربران ایجاد کرده و آنها را بررسی کنید.

مشاهده فعالیت کاربران در وردپرس

حال پس از تعیین تنظیمات و فعالیت‌هایی که قصد دارید تا بررسی شوند به منوی اصلی افزونه مراجعه کنید. مشابه تصویر زیر خواهید دید که لیستی از فعالیت‌های انجام شده توسط هر کاربر در آن ذخیره شده و اطلاعاتی از قبیل فعالیت انجام شده، توضیحات مرتبط، تاریخ و زمان دقیق انجام فعالیت و آی‌پی کاربر مربوطه ثبت شده است.

بررسی فعالیت کاربران در وردپرس

با کلیک بر روی آیکون اکسل که در بالای صفحه قرار دارد نیز قادر خواهید بود تا یک خروجی در فایل اکسل از کلیه‌ی فعالیت‌های اخیر را دریافت کرده و پس از دانلود آن را در سیستم کامپیوتری خود ذخیره نمایید.

امتیاز شما برای این مقاله
لینک های ضمیمه دانلود افزونه
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.