خوب دیگه گوگل کروم جایگاه خوبی در بین وب گردان پیدا کرده است که شاید یکی از دلایلش که خوده منم اونو می پسندم و ازش استفاده می کنم سرعت بالا و ظاهر ساده و خوبه اونه.به همین دلیل اگر مشتری گوگل کروم هستید!! باید یک سری نکات را برای کاکرد آسان و راحت و استفاده از همه قابلیت های اون بدونیم.پس با ما باشید.

نکات و ترفند های مرورگر گوگل کروم

1-استفاده از پین تب pin tab

اگر مثل من پنجره های زیادی را باز می کنید پس پیشنهاد می کنم از این قابلیت استفاده کنید.اگر هر پنجره را پین تب کنید فقط آیکون آن سایت نشان داده میشود که جای کمی را میگرد و فضای بیشتری برای باز کردن سایت ها دارید و یه کم اون بالا سبک تر و منظم تر میشه!

پین تب(pin tab) پنجره های مرورگر گوگل کروم

برای پین تب کردن روی پنجره کلیک کنید و pin tab را بزنید(جونه من راس میگی ;)

2-افزودن صفحه خانگی home page

مرور گر گوگل کروم به صورا پیشفرض دکمه صفحه خانگی (home batton) را نشان نمیدهد اگر دوست دارید این دکمه را اضافه کنید تا صفحه خانگی خود را به راحتی باز کنید طبق زیر عمل کنید.

نشان دادن صفحه خانگی در مرور گر گوگل کروم

بالا سمت راست روی عکس آچار (ویرایش 29اردیبهشت 92 : الان اون آچار فرانسه رو برداشتن بجاش 3تا خط گذاشتن ! تا آخر مقاله هر کجا آچار نوشته بودیم در واقع الان شده همون دکمه که 3 تا خط داره ! پایان ویرایش ) کلیک کنید–>به setting رفته –> در قسمت appearence دکمه show home button  را فعال کنید.

پیشنهاد بعدی  کاور فیس بوک با اشعار فارسی

3-آدرس بار یا omnibox در مرورگر کروم

اصولا چون این مرورگر برای شرکت عشیم گوگل هست شما در آدرس بار بدون باز کردن موتور جستجو گوگل می تونید عبارت موردنظر را نوشته و با فشار دادن اینتر اون عبارتو در گوگل سرچ کنید.

4-ترفند وارد شدن همزمان به دو ایمیل

حالت مخفی یا secret mode حالتی است که هیچ history , cookies , دانلود history ثبت نمیشه و شما  به صورت پنهان وبگردی می کنید.از دیگر امکانات این سرویس وارد شدن همزمان به دو اکانت مثل ایمیل و … می باشد.

کلید میانبر این کار Ctrl + Shift + N می باشد یا می تونید به روی دکمه بالا سمت راست (customize and control) کلیک کرده و گزینه new incognito window را بزنید یا روی یک لینک در سایتی کلیک کرده و open new incognito window را بزنید.

5-بازیابی سایت ها و پنجره های بسته شده

اگر به اشتباه پنجره مربوط به سایت یا وبلاگی را به تازگی بستید با راست کلیک کردن بر نوار ابزار بالا و انتخاب گزینه Reopen closed tab را زده.همچنین از shortcut یا کلید میانبر Ctrl + Shift + T می توانید استفاده کنید.

پیشنهاد بعدی  پیدا کردن افراد متخصص وردپرس

بازگردانی پنجره بسته شده گوگل کروم

6-task manager مرورگر

با استفاده ازین پنجره می توانید مقدار استفاده هر پنجره از مرورگر را از CPU و حافظه خور را مشاهده کنید.فقط کافیست که بر روی فضای خالی نوار ابزار بالا کلیک کرده و گزینه task manager را انتخاب کرده.

task manager گوگل کروم

7-تغییر موتور جستجو آدرس بار

به صورت پیشفرض اگر در آدرس بار عبارتی را به جز آدرس سایت و یا صفحه ای را وارد کنید آن را در گوگل سرچ می کند ولی شما می توانید موتور جستجو را تغییر دهید.برای این کار رو آدرس بار راست کلیک کرده و گزینه edit search engine را بزنید.

تغییر جستجوگر گوگل کروم

8-باز کردن لینک در پنجره مورد نظر

اگر روی یک لینک راست کلیک کنید می توانید آن را در تب جدید یا پنجره جدید باز کنید ولی اگر با چپ کلیک آن را کشیده (drag)  و به آدرس بار ببریدش می توانید آن را در مکان مورد نظر خود باز کنید.یک فلش سفید کوچک مکان را به شما نمایش می دهد.

پیشنهاد بعدی  دانلود مجموعه آواتار آیکون

باز کردن لینک در جایگاه دلخواه گوگل کروم

9-وارد حساب کاربری مرورگر خود شوید !!

اگر شما از چندین سیستم استفاده می کنید مثله من که بعضی موقع ها با لپ تاپ یا کامپیوتر میام و تنظیمات به خصوصی در مرورگر دارید و از همه مهم تر صفحاتی را در آن بوک مارک(book mark) کردید و حالا با یک سیستم دیگر وارد شدید و دسترسی ندارید می توانید ازین قابلیت گوگل کروم استفاده کنید.

دکمه بالا سمت راست  (customize and control panel google chrome) را کلیک کنید و گزینه sign in to google chrome را انتخاب کنید.

10-دستورات آدرس بار commands

دستورات (command) هایی در این مرورگر وجود دارد که هر کدام برای شما اطلاعاتی را نمایش می دهد.چند مورد این ها به شرح زیر میباشد.


chrome://histograms
chrome://memory
chrome://cache
chrome://dns

همچنین در یک مطلب دیگه از سایت کلید های میانبر (shortcut) مرورگر گوگل کروم رو هم توضیح دادیم ، که خیلی بدرد می خوره و در زمان شما صرفه جویی می کنه !

لیست کامل این دستورات به زبان انگیلیسی که البته در یک پست جداگانه به فارسی و توضیحات اضافه خواهم گذاشت.

امیدوارم که این نکات برای شما کاربردی باشد.

منبع انگیلیسی این مقاله 

امتیاز شما از 1 تا 5
1 ستاره میدم به نوشته2 ستاره میدم به نوشته3 ستاره میدم به نوشته4 ستاره میدم به نوشته5 ستاره میدم به نوشته 71 رای
Loading...