تشخیص نهال استاندارد | هشدار ! کشاورزان در دام نهالستان های متقلب نیفتند

کشاورزی یکی از مشاغل بسیار پر زحمت و سخت در ایران می باشد ، از همین رو کشاورزان در تمام ایام سال ، با زحمت فراوان گاها حتی با یک کوزه آب ، به نهال خود آب می رسانند که در نتیجه این امر بسیار مسئولیت نهالستان ها را در برابر متقاضیان خرید نهال بیشتر و سخت تر میکند زیرا کشاورزی که اقدام به خرید نهال می کند به این امید این هزینه و زحمت را به جان می خرد که بتواند بعد از حداقل یک سال تا چند سال ، نتیجه ی زحمت خود را ببینید ، اما متاسفانه دیده می شود که برخی از نهالستان ها با فروش نهال بی کیفیت ، یا فروش ارقام نهالی که به یک اسم دیگر می باشد اما آن را به اسم ارقام  نهال مورد نظر مشتری ، به آنان می فروشند .از همین جهت اکنون ما اینجا هستیم تا به برخی از نکات مهم در مورد خرید نهال ، خرید نهال گردو  وخرید نهال بادام که جز پر فروش ترین انواع ارقام نهال در ایران می باشند بپردازیم لطفا تا انتهای این متن همراه ما باشید .

چگونه خرید نهال گردو خوبی را تجربه کنیم ؟

خرید نهال گردو از آن جایی بسیار مورد توجه قرار گرفت که مغز گردوی خوشمزه ، بیش از پیش جایگاه خود را در سر سفره ی ایرانیان جای باز کرد ؛ همچنین عواملی همچون فواید بی نظیر مغز میوه ی نهال گردو هم در این باره بی تاثیر نبوده است .در چند سال اخیر کشاورزان زیادی با توجه به اینکه مغز نهال گردو قابلیت تبدیل شدن به خشکبار را دارا می باشد ، بیش از پیش به خرید نهال گردو و کاشت انواع ارقام نهال گردو پرداخته اند .اکنون اگر کشاورز هم نباشید در اکثر باغچه های کوچک هم درخت گردو دیده می شود . حال اکنون در اینجا قصد داریم به چند نکته ی بسیار مهم بپردازیم که میتوانید با رعایت آن خرید نهال گردو مطمئن را تجربه کنید .

اولین نکته ای که بسیار حائز اهمیت است انتخاب نهالستان معتبر و معتمد است .متاسفانه بسیاری از نهالستان ها مدعی بهترین بودن را دارند ، با عکس های پر زرق و برق ، با مجوز های جعلی و ساختگی ، شما را ممکن است تحت تاثیر قرار دهند اما حقیقت امر این یک ترفند است تا نظر شما را به سمت خرید نهال گردو از نهالستان خود بکشانند . متاسفانه شناسایی یک نهالستان معتبر آن هم در فضای مجازی بسیار سخت است اما امری تحقق پذیر است که میتوانید با برسی چند فاکتور مهم از جمله مانند : مدت زمان تاسیس نهالستان ، تجربه ی واقعی عملی در باغداری ، داشتن مجوز های رسمی از نهاده های کشور و یا پشتیبانی واقعی بعد از خرید نهال تمام موارد مهمی است که هنگام خرید نهال می بایست در نظر داشته باشید .برای مثال نهاستان گلد نهال با تجربه ی بیش از ۳۵ سال  در زمینه ی باغداری و فروش نهال ، یک گزینه ی مناسب جهت خرید نهال می باشد .

دومین نکته ای که بسیار حائز اهمیت می باشد خرید نهال گردو بدون قارچ و آتشک می باشد ، متاسفانه اغلب نهال گردو هایی که به دست شما ممکن است برسد ، ممکن است دچار قارچ و آتشک باشد از همین جهت در اینجا ضمانت واقعی بازگشت کالایی که نهالستان هنگام خرید نهال ارائه می دهد ، در برابر خرابی نهال ها بسیار حائز اهمیت می باشد .

نکته ی سوم خرید نهال گردویی با پایه ی قوی ، بسیار مهم باشد .متاسفانه در برخی از نهالستان ها مشاهده می شود از پایه های ارزان و بی کیفیت استفاده میکنند تا سودهی خود را از فروش نهال گردو بیشتر کنند اما به فکر کشاورز زحمت کشی که تمام ایام سال مشغول رسیدگی به درخت خود می باشد که در اخر هم نمیتوانند هیچ برداشتی کنند ،نیستند ! خرید نهال گردو میتواند بسیار سودهی به همراه داشته باشد بی جهت نیست که می گویند : سودی که توی خرید نهال گردو هست ، تو خرید خونه فرمانیه نیست !

همچنین در آخر می بایست بسیار دقت داشته باشید خرید نهال گردو را می بایست با توجه به ارتفاع محل کاشت خود انجام دهید . برای مثال نهال گردو ژنوتیپ از ارتقاع ۶۰۰ الی ۱۰۰۰ متری فوق العادست ، حال کمی به جلو برویم نهال گردو چندلر از ارتفاع حدود ۱۰۰۰ متر تا ۱۵۰۰ باردهی عالی ای از خود نشان می دهد ، اما اگر ارتفاعات بیشتر هستید نگران نباشید زیرا نهال گردو فرنور اماده است که از ارتفاع ۱۵۰۰ تا ۲۲۰۰ متر وارد کار شود ! حال نهال گردو هایی مانند نهال گردو تویسرکان ، نهال گردو کانادایی ، نهال گردو خوشه ای ، نهال گردو اسرائیلی ، نهال گرد فرانکت ، نهال گردو پدرو ، نهال گردو ضیااباد و … هم به فروش میرسند اما از باردهی زیادی متاسفانه برخوردار نیستند .

حال باید به این سوال بپردازیم پس خرید نهال بادام مطمئن را چگونه انجام دهیم ؟

خرید نهال بادام با توجه به اینکه نهال بادام قادر است مقاومت بسیار خوبی را در برابر کم آبی از خود نشان دهد ،بسیار مورد توجه باغداران و کشاورزان قرار گرفته است .خرید و کاشت نهال بادام در اکثر مناطق ایران که با توجه به گرما و کم آبی ، امید به کشاورزی ندارند ، می توانیم از نهال بادام به عنوان یک معجزه نام ببریم . بی جهت نیست که می گویند : سود حاصل از خرید نهال بادام میتونه تصوراتت رو از کشاورزی تغییر بده ! حال در چند سال اخیر با توجه به بازار صادرات آجیل ، مغز و نهال بادام بیش از پیش هم ارزشمند و هم گران شده است .حال انتخاب و خرید نهال بادام استاندارد از نهالستان هم بسیار مبحث پیچیده ای می باشد که اکنون قصد داریم به برسی آن بپردازیم .

هنگام خرید نهال بادام تمام نکاتی که پیش تر به آن اشاره شد می بایست رعایت شود اما نکاتی همچون انتخاب نهال بادام یک ساله بسیار حائز اهمیت می باشد ! متاسفانه در اغلب کشاورزان این نکته دیده می شود که رو به خرید نهال بادام دو یا سه ساله می اورند ! جالب است که بدانید تصور اغلب کشاورزان اشتباه می باشد زیرا نهال بادام دو یا سه ساله ریشه ی بسیار قوی و مستحکم نسبت به نهال یک ساله پیدا کرده است و این نکته در کاشت نهال بادام به طور قطع مشکل ساز خواهد شد زیرا ریشه شکل خود را گرفته و هنگام کاشت در خاک دچار فشار و اسیب بیشتری قرار میگیرد در صورتی که با خرید نهال بادام یک ساله ،زیرا ریشه ی نهال بادام ، به صورت تار های جوان و در حال رشد می باشند ، بسیار منعطف می باشند که پس از کاشت نهال هم میتوان بسیار ساده با شرایط خاکی ، خو بگیرند و رشد کنند . دومین نکته ای که بسیار مهم است انتخاب نهال بادام با توجه به منطقه ی کاشت شما می باشد . برای مثال نهالستان هایی می باشند که شرایط ارتقاع محل کاشت شما را در نطر نگرفته و فقط آنچه را که خود برای فروش دارند در اختیار شما قرار میدهند ، از همین جهت خرید نهال شناسنامه دار بسیار حائیز اهمیت می باشد که در صورت آنکه نهال مطابق آنچه خریداری شده است تحویل نگرفته اید ، همراه گرفتن یک جریمه ی سنگین به صورت قانونی از حق خود دفاع کنید .

و در انتها خرید نهال بادام مناسب با ارتفاع محل کاشت خود بسیار مهم می باشد همچنین خرید نهال بادامی که قابلیت کاشت به صورت دیم را داشته باشید بیش از پیش مهم است پس حتما در زمان خرید جویا بشید که ایا نهال بادام دیم را به شما می فروشند یا خیر ، اکنون چندی از انواع ارقام نهال بادام پر فروش را خدمت شما عزیزان معرفی خواهیم کرد : نهال بادام دیرگل آذر ، نهال بادام مامایی ، نهال بادام شکوفه، نهال بادام فرانیس ، نهال بادام تونو ،نهال بادام سنگی ، نهال بادام دیم و یا نهال بادام کاغذی از ارقام بسیار پر فروش نهال بادام می باشند .و در انتها معرفی یکی از بهترین نهالستان های ایران که هدف خود را رضایت واقعی از کشاورز قرار داده است :

خرید نهال از گلد نهال با پشتیبانی ۲۴ ساعت در تمام ایام سال

اکنون به بخش پایانی اما بسیار مهم این مطلب می رسیم ! نهالستان گلد نهال با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی ، زیر نظیر اصناف رسمی جهاد کشاورزی اماده خدماتی همچون : خرید نهال ، فروش نهال و مشاوره جهت احداث زمین کشاورزی و باغ را در اختیار مشتریان عزیز قرار داده است .شما میتوانید هم به صورت اینترنتی و هم در صورت تمایل به شکل حضوری تشریف آورده تا از نزدیک از باغ و نهالستان گلد نهال مشاهده کرده تا از روند پرورش نهال ها و همچنین قیمت تمامی ارقام نهال هم مطلع شوید .

شما میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی استعلام قیمت نهال و یا خرید نهال به وب سایت گلد نهال goldnahal.ir مراجعه نمایید .

شماره تماس : ۰۹۱۴۴۸۱۲۷۳۹ علی نریمانی

ایمیل ما : INFO@GOLDNAHAL.IR

امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.