تخفیف به شرط اشتراک گذاری در ووکامرس عنوان مقاله‌ای است که پیش از این نیز به معرفی افزونه‌ای برای ارائه کد تخفیف در ووکامرس به شرط اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی پرداختم.

در این مقاله از دکتر وردپرس قصد دارم به معرفی افزونه‌ای بپردازم که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا امکان ارائه کد تخفیف محصول به مشتریان خود را به شرط اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی فراهم کنید. با این کار مشتریان تشویق شده و می‌توانند با اشتراک گذاری محصول در پروفایل شبکه اجتماعی خود از 10 درصد تخفیف در خرید بهره‌مند شوند.

تخفیف به شرط اشتراک گذاری در ووکامرس

تخفیف به شرط اشتراک گذاری در ووکامرس

تخفیف به شرط اشتراک گذاری در ووکامرس

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با عنوان YITH WooCommerce Share For Discounts در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون توانسته است تا بیش از 900 نصب فعال و کسب امتیاز 2.6 را ازآن خود نماید که با استفاده از آن قادر خواهید بود امکان تخفیف به شرط اشتراک گذاری در ووکامرس را فراهم کنید.

نصب و فعال سازی

پس از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با عنوان YITH plugins در پیشخوان سایت وردپرسی شما اضافه خواهد شد، به زیر منوی Share For Discounts مراجعه کنید تا تنظیمات افزونه را سفارشی سازی کنید.

تخفیف به شرط اشتراک گذاری در ووکامرس

تخفیف به شرط اشتراک گذاری در ووکامرس

Enable YITH WooCommerce Share For Discounts: ابتدا تیک این گزینه را فعال کنید تا امکان ارائه تخفیف محصول در ووکامرس به شرط اشتراک گذاری آن فعال شود.

این افزونه امکان اشتراک گذاری محصول در سه شبکه اجتماعی را به شما خواهد داد که برای فعال کردن هریک از شبکه‌های اجتماعی لازم است تا با مراجعه به صفحه دولوپر در شبکه اجتماعی مورد نظر یک برنامه ایجاد کرده و کدهای API دریافتی را در تنظیمات وارد کنید.

Facebook: برای فعال کردن امکان اشتراک در فیسبوک ابتدا تیک گزینه Enable Facebook sharing را فعال کرده و سپس کد دریافتی برنامه ایجاد شده در فیسبوک را در فیلد Facebook App ID وارد کنید. از بخش Facebook Button Type نیز می‌توانید تعیین کنید که امکان تخفیف با استفاده از لایک محصول یا اشتراک گذاری محصول و یا ترکیبی از این دو ارائه شود.

Twitter: برای فعال کردن امکان اشتراک در توییتر ابتدا تیک گزینه Enable Twitter sharing را فعال کنید، سپس در فیلد Twitter username نام کاربری حساب توییتر خود را وارد کنید تا به وسیله آن بتوانید از اشتراکات انجام شده مطلع شده و علاوه بر آن این امکان که بتوانید فالوورهای خود را در توییتر اضافه کنید بهره‌مند شوید.

Twitter Consumer Key (API Key) و Twitter Consumer Secret (API Secret): در این دو فیلد نیز کدهای API دریافتی از توییتر را وارد کنید.

+Google: برای فعال کردن امکان اشتراک در گوگل‌پلاس ابتدا تیک گزینه Enable Google+ sharing را فعال کرده و سپس از بخش Google+ Button Type نوع دریافت تخفیف محصولات در ووکامرس به شرط اشتراک گذاری محصول که مانند فیسبوک می‌تواند بر اساس لایک محصول، اشتراک گذاری محصول و یا هردوی این گزینه‌ها باشد را انتخاب کرده و در نهایت تنظیمات خود را ذخیره کنید.

تخفیف به شرط اشتراک گذاری در ووکامرس

تخفیف به شرط اشتراک گذاری در ووکامرس

حال همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید اگر کاربری محصول را در یکی از شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارد و یا اینکه محصول مورد نظر را لایک کند می‌تواند از 10 درصد تخفیف در خرید محصول بهره‌مند شود.

در صورتی که قصد دارید تا میزان تخفیف را تغییر دهید به ویرایشگر افزونه در وردپرس مراجعه کرده و سپس در فایل class.yith-wc-share-for-discounts.php تابع زیر را تغییر داده و مقدار تخفیف را تغییر دهید.

'coupon_amount' => 10,

حال از این پس مشتریان قادر خواهند بود تا با اشتراک گذاری محصول در شبکه‌های اجتماعی از تخفیف برخوردار شده و علاوه بر آن شما نیز می‌توانید اقدام به بهینه‌سازی سایت در شبکه‌های اجتماعی و دریافت بک‌لینک کنید.

شاد باشید..

لینک های ضمیمه دانلود افزونه
امتیاز شما از 1 تا 5