افزودن استایل دلخواه در مطالب وردپرس با WP Add Custom CSS

گاها برای شما نیز پیش آمده است تا بخواهید برای یک نوشته خاص از فونت دلخواهی استفاده کنید و یا اینکه استایل یک نوشته، برگه، محصول و یا هر نوع پست‌تایپی که در سایت خود از آن استفاده می‌کنید را به دلخواه خود تغییر دهید.

برای این منظور لازم است تا از طریق CSS اقدام کنید، اما مشکلی که وجود دارد این است که حجم فایل استایل شما بالا رفته و در صفحاتی که از آن استفاده نمی‌کنید باعث کاهش سرعت بارگزاری خواهد شد، هرچند این میزان اندک باشد.

در این مقاله از دکتر وردپرس قصد دارم افزونه‌ای را به شما معرفی کنم که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا برای هر نوشته و محتوایی از سایت خود استایل دلخواه برای همان نوشته ایجاد کنید تا در صفحه نوشته لود شود.

افزودن استایل دلخواه در مطالب وردپرس

افزودن استایل دلخواه در مطالب وردپرس

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با عنوان WP Add Custom CSS در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون توانسته است تا بیش از 70.000 نصب فعال و کسب امتیاز 4.5 را ازآن خود نماید که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا نسبت به افزودن استایل دلخواه در مطالب وردپرس خود اقدام کنید.

نصب و فعال سازی

پس از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با عنوان Add Custom CSS در پیشخوان سایت وردپرسی شما افزوده خواهد شد. روی آن کلیک کنید تا به صفحه افزونه هدایت شوید.

افزودن استایل دلخواه در مطالب وردپرس

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید با افزودن کدهای CSS در کادر CSS rules قادر خواهید بود تا هر گونه تغییری را در استایل کلی سایت اعمال کنید تا درست در کنار فایل استایل قالب لود شده و در سایت اعمال شود.

یکی از قابلیت‌هایی که افزونه در اختیار شما می‌گذارد این است که انواع پست‌تایپ موجود در سایت را شناسایی کرده و قادر خواهید بود تا برای هر یک از پست‌تایپ‌ها تعیین کنید که استایل مورد نظر اعمال شود.

بنابراین برای این منظور کافی است تا از بخش Available post types گزینه‌های دلخواه خود را انتخاب کنید تا استایل در انها اعمال شود و اگر تمایلی به اغمال استایل در آنها نداشته باشید استایل افزوده شده صرفا در صفحه نوشته‌ها و برگه‌ها اعمال خواهد شد.

تغییر استایل نوشته خاص در وردپرس

ویژگی اصلی این افزونه این است که به شما امکان اعمال استایل دلخواه برای هر نوشته خاصی را که مدنظر دارید را می‌دهد تا صرفا در صفحه‌ای که آن نوشته قرار دارد استایل لود شده و در ان اعمال شود اما در سایر نوشته‌ها استایل اصلی بر روی پوسته سایت وردپرس اعمال گردد.

برای این منظور کافی است تا به صفحه ویرایش نوشته، محصول، برگه و پست تایپ سفارشی در سایت خود مراجعه کنید. سپس مشابه تصویر زیر خواهید دید که کادری با عنوان Custom CSS در صفحه ویرایش نوشته افزوده شده است که قادر خواهید بود تا استایل دلخواه خود را در آن اعمال کنید.

تغییر استایل نوشته دلخواه در وردپرس

همانطور که مشاهده می‌کنید کدهای استایل خود را در کادر مورد نظر وارد کنید تا در نوشته شما اعمال شود و سپس بر روی به‌روزرسانی نوشته کلیک کنید، خواهید دید که تغییرات در آن مشابه تصویر زیر اعمال خواهند شد.

تغییر استایل نوشته دلخواه در وردپرس

همانطور که در بالا اشاره شد این افزونه امکان اعمال استایل بر روی هر نوع پست تایپ دلخواه اعم از محصولات ووکامرس و Edd، برگه‌ها، نوشته‌ها و… را به شما خواهد داد. کافی است تا برای افزودن قابلیت تغییر استایل در صفحه تنظیمات پست تایپ دلخواه خود را انتخاب کنید.

امتیاز شما برای این مقاله
لینک های ضمیمه دانلود افزونه
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.