با سلام خدمت دوستان عزیز وردپرسی!

اگر به دنبال راهی هستید تا فیلدهای اضافه ای در فرم نظرات وردپرس ایجاد کنید تا کاربران هنگام ارسال نظرات در سایت شما فیلد مورد نظر را نیز پر کنند پیشنهاد می‌کنم تا انتهای این آموزش با دکتر وردپرس همراه باشید.

افزودن فیلد دلخواه در نظرات وردپرس

wordpress-comments-fields

افزودن فیلد دلخواه در نظرات وردپرس

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با نام WordPress Comments Fields در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون توانسته است تا بیش از 1.000 نصب فعال و کسب امتیاز 4 را ازآن خود نماید.

پس از نصب و فعال سازی این افزونه منویی در پیشخوان سایت وردپرسی شما با نام WordPress Comments Fields افزوده خواهد شد، روی آن کلیک کنید تا مشابه تصویر زیر به صفحه تنظیمات آن هدایت شوید.

custom-form-fields

افزودن فیلد دلخواه در نظرات وردپرس

همانطور که در تصویر بالا میبینید با استفاده از خاصیت Drag & Drop می‌توانید از منوی سمت چپ فیلدهای مورد نظر را برداشته و در فضای خالی که در سمت راست قرار دارد آن را قرار دهید تا فرم مورد نظر را به بخش نظرات اضافه کنید. با استفاده از این افزونه می‌توانید انواع فرمهای متنی، باکس رادیویی، چک باکس و… را ایجاد کنید تا کاربر آن را وارد کند.

برای هر فیلد انتخاب شده نیز مشابه تصویر زیر می‌توانید اقدام به انتخاب نام، توضیحات، پیغام خطا، ضروری و یا غیرضروری بودن فیلد و.. را شخصی سازی کنید.

field-options

افزونه اضافه کردن فیلد دلخواه در فرم نظرات وردپرس

با استفاده از این افزونه می‌توانید هر نوع فیلدی را که لازم دارید را ایجاد کنید تا کاربر آن را پر کرده و در هنگام ارسال نظر در محیط پیشخوان و بخش نظرات به آن دسترسی داشته باشید، از نمونه‌های پرکاربرد آن می‌توان به دریافت آی‌دی تلگرام و اینستاگرام و … اشاره نمود که امروزه بین کاربران فضای مجازی بسیار فراگیر شده است.

پس از اینکه فرم خود را ایجاد کنید مشابه تصویر زیر فیلدهای انتخابی نیز در فرم نظرات نمایش داده خواهد شد که کاربر قادر است آنها را تکمیل کند.

comment-form-custom-fields

افزونه اضافه کردن فیلد دلخواه در فرم نظرات وردپرس

در بخش دیدگاه‌های وردپرس و در پیشخوان سایت وردپرسی خود نیز می‌توانید اطلاعات وارد شده توسط کاربر را مشاهده کرده و پس از تایید نظر آن را منتشر کنید.

comment-meta-admin-area

سفارشی سازی فرم نظرات وردپرس

همانطور که می‌بینید فیلدهای انتخابی که توسط کاربر تکمیل و ارسال شده است در انتهای نظر تحت عنوان comment meta در دسترس است. در نهایت کاربران نیز قادر خواهند بود تا این فیلدها را نیز در بخش نظرات مشاهده کنند.

comment-meta-fields

سفارشی سازی فرم نظرات وردپرس

منبع: wpbeginner

شاد باشید :)

لینک های ضمیمه دانلود افزونه
امتیاز شما از 1 تا 5