بارگذاری تصاویر به صورت lazy در سایت وردپرس

با روش بارگذاری تصاویر به صورت lazy در وردپرس تا چه حدودی آشنا هستید؟ بارگذاری تصاویر به صورت lazy در وردپرس این امکان را برای تصاویر سایت فراهم می کند که زمانی کاربران به سمت پایین اسکرول می کنند، نمایش داده شوند. بسیاری از وب سایت های محبوب از این عمل برای بارگذاری تصاویر خود استفاده می کنند. در این بخش به شما نشان می دهیم که چگونه تصویر را به صورت lazy در وب سایت تان نمایش دهید .

بارگذاری تصاویر به صورت lazy در سایت وردپرس

بارگذاری تصاویر به صورت lazy در سایت وردپرس

هیچ فردی طرفداری وب سایت هایی با سرعت آهسته نیست! با توجه به مطالعات Strangeloop مشخص شده است که یک ثانیه تاخیر در بارگذاری صفحه می تواند سبب کاهش 7 درصدی در تبدیل، کاهش 11 درصدی بازدید صفحات و کاهش 16 درصدی رضایت مشتریان شود.

تصاویر در مقایسه با سایر بخش های وب سایت بیشترین زمان بارگذاری را به خود اختصاص می دهند. اگر در مقالات خود از تعداد زیادی تصاویر استفاده می کنید، بنابراین هر تصویر در افزایش زمان بارگذاری صفحه تاثیرگذاری می باشد.

یک راه برای مقابله با این وضعیت، بهینه سازی تصاویر برای وب سایت و همچنین استفاده از سرویس های CDN، به عنوان نمونه MaxCDN می باشد. این سرویس ها اجازه می دهند تا کاربرانش بتوانند چندین تصویر را در یک زمان از نزدیک ترین سرورهای خود دریافت کنند.

با این حال همه ی تصاویر شما بارگذاری خواهد شد و همچنان هم زمان بارگذاری کل صفحه را تحت تاثیر قرار می دهد. برای غلبه بر این مساله، می توانید با پیاده سازی قابلیت lazy load برای تصاویر وب سایت تان، نمایش تصاویر را به تاخیر بیاندازید.

از lazy loading به چه صورتی جهت نمایش تصاویر استفاده می شود؟

بارگذاری تصاویر به صورت lazy به جای اینکه همه تصاویر را به صورت یکباره بارگذاری کند، فقط تصاویری را دریافت می کند که در صفحه نمایش کاربران قابل مشاهده می باشد. وقتی کاربران به سمت پایین اسکرول می کنند، وب سایت تان تصاویری را که در ناحیه فعلی مرورگر قابل مشاهده می باشد را بارگذاری می کند.

حال در ادامه به بررسی تنظیمات بارگذاری تصاویر به صورت lazy می پردازیم.

تنظیمات بارگذاری تصاویر به صورت lazy در وردپرس

ابتدا افزونه BJ Lazy Load را دریافت کنید و در وب سایت خود نصب و فعال نمایید. پس از فعالسازی برای دسترسی به صفحه تنظیمات این افزونه باید به بخش تنظیمات پنل سایت بروید و سپس زیرمنوی BJ Lazy Load را انتخاب کنید.

در صفحه تنظیمات می توانید بارگذاری lazy را برای بخش های مختلف سایت تان همانند محتوا، ابزارک ها، تصاویر شاخص و… انتخاب کنید. شما همچنین میتوانید از یک تصویر سفارشی به عنوان نگهدارنده یک بخش از صفحه خود استفاده کنید.

این افزونه همچنین دارای گزینه ای برای نمایش یک نسخه از تصاویر با وضوح کمتر به جای نمایش تصویر نگهدارنده، می باشد. برای استفاده از این قابلیت، شما می بایست اندازه تصاویر تغییر کند! به طوریکه  این افزونه می تواند یک نسخه کم حجم برای همه ی آپلودهای قبلی ایجاد کند.

موفق و پیروز باشید.

امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.