ساخت فرم ورود در سایدبار وردپرس

با سلام خدمت دوستان عزیز وردپرسی!

اگر وبسایت خود را به گونه ای ساخته اید که در آن کاربران باید برای ثبت نظر و یا هر نوع فعالیتی نیاز باشد تا در سایت ثبت نام کرده و وارد سایت شوند کارهایی که از طریق آن بتوان امکان ورود در سایت را برای اعضا آسان تر کرد امر مهمی است.

در این مقاله از دکتر وردپرس قصد دارم تا افزونه ای به شما معرفی کنم که با استفاده از آن می توانید فرم ورود در سایت وردپرسی خود را در سایدبار قالب قرار دهید تا کاربران با وارد کردن نام کاربری و رمز خود سریعا بتوانند وارد اکانت خود شوند.

ساخت فرم ورود در سایدبار وردپرس

sidebar-login-doctorwp
ساخت فرم ورود در سایدبار وردپرس

افزونه ای که قصد معرفی ان را دارم با عنوا نSidebar Login در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون توانسته است تا بیش از 50.000 نصب فعال و کسب امتیاز 4.4 را از آن خود نماید.

پس از نصب و فعال سازی افزونه به مسیر نمایش> ابزارک‌ها در وردپرس رفته و یک ابزارک جدید که با عنوان Sidebar Login در آن اضافه شده است را انتخاب کرده و در مکان مناسبی از ابزارک های خود قرار دهید.

sidebar-login-widget-doctorwp
ساخت فرم ورود در سایدبار وردپرس

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید ابتدا یک عنوان برای فرم ورود خود انتخاب کنید. سپس در فیلد links لینک های خود را وارد کنید. در این افزونه امکان استفاده از تگ برای لینک ها اضافه شده است که در زیر به برخی از انها اشاره می کنم.

%username% //نمایش نام کاربری کاربر
%userid% //نمایش آی‌دی کاربر
%firstname% //نمایش نام کاربر
%lastname% //نمایش نام خانوادگی کاربر
%name% //نمایش نام کاربر به صورت نام و نام خانوادگی
%admin_url% //آدرس صفحه پیشخوان وردپرس
%logout_url% //آدرس خروج از بخش کاربری
%buddypress_profile_url% //نمایش پروفایل در بادی پرس
%bbpress_profile_url% //آدرس پروفایل در افزونه بی‌بی پرس
%avatar% //نمایش آواتار کاربر

با فعال کردن تیک گزینه‌های register link  و lost password link می توانید آدرس ورود و فراموشی رمز عبور را نیز در فرم نمایش دهید. سپس در بخش ligin redirect link می توانید آدرسی را وارد کنید تا اعضای سایت پس از ورود به آن لینک ارسال شوند.

و برای نمایش آواتار کاربران تیک گزینه show loged-in user avatar را فعال کرده و برای خروج از سایت نیز از بخش logout redirect URL نیز لینک دلخواه خود را وارد کنید تا پس از خروج از سایت به آن هدایت شوند.

sidebar-login-form-plugin-doctorwp
ساخت فرم ورود در سایدبار وردپرس

در نهایت فرم مورد نظر مشابه تصویر فوق خواهد بود.

شاد باشید..

لینک های ضمیمه دانلود افزونه
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.