ریدایرکت صفحات در وردپرس به صورت 301 و نوفالو

ریدایرکت صفحات در وردپرس یکی از مواردی است که می‌تواند بر روی سئو وبسایت وردپرسی شما تاثیر به سزایی داشته باشد. اگر بناست تا در سایت خود به هر دلیلی یکی از صفحات خود را که می‌تواند شامل مطالب، برگه‌ها، برچسب‌ها و یا هر لینکی از سایت باشد را می‌خواهد به لینک دیگری هدایت کنید.

اما آیا به این فکر کرده‌اید که باید حتما ساختار لینک شما به صورت 301 به لینک مقصد هدایت شود؟!

ریدایرکت صفحات در وردپرس به صورت 301

ریدایرکت ۳۰۱ موجب می‌شود اعتبار و رتبه صفحات شما حفظ شود. اگر قصد انتقال دامنه یا صفحه از سایت خود را به آدرس دیگری دارید و آدرس قبلی خود یا انتقال آدرس ها را ۳۰۱ redirect به آدرس جدید نکنید، کل رتبه شما و اعتباری که صفحات شما بدست آورده بودند، در کوتاه‌ترین زمان ممکن نابود خواهند شد!

در این مقاله از دکتر وردپرس قصد دارم تا به معرفی دو افزونه کاربردی بپردازم که با استفاده از انها قادر خواهید بود صفحاتی که قصد انتقال آنها به آدرس جدید را دارید را به صورت 301 ریدایرکت کنید.

ریدایرکت صفحات در وردپرس با Quick Page/Post Redirect Plugin

ریدایرکت صفحات در وردپرس به صورت 301

اولین افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با عنوان Quick Page/Post Redirect Plugin در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون توانسته است تا بیش از 200.000 نصب فعال و کسب امتیاز 4.6 را ازآن خود نماید که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا صفحات خود را به صورت 301 ریدایرکت نمایید.

نصب و فعال سازی

پس از نصب و فعال سازی این افزونه مشابه تصویر زیر منویی با عنوان Quick Redirect در پیشخوان سایت وردپرسی شما افزوده خواهد شد. روی آن کلیک کنید و مانند نمونه لینک مبدا را در بخش Request URL و لینک مقصد خود را در Destination URL وارد کنید.

ریدایرکت صفحات در وردپرس به صورت 301

حال همانطور که مشاهده می‌‌کنید دو گزینه با نام‌های NW و NF قرار دارند که با فعال کردن تیک گزینه NW لینک مورد نظر در پنجره جدید باز شده و با فعال کردن تیک گزینه NF نیز لینک مورد نظر به صورت نوفالو ریدایرکت خواهد شد.

ریدایرکت 301 وردپرس

حال برای اینکه لینک‌های شما به صورت 301 ریدایرکت شوند لازم است تا به صفحه تنظیمات افزونه مراجعه کنید، برای این منظور مشابه تصویر فوق به زیر منوی Redirect Options مراجعه کرده و مطابق تصویر در بخش Make ALL Redirects this type آن را بر روی حالت Permanant redirect 301 قرار دهید.

افزونه ریدایرکت 301 وردپرس

برخی قابلیت‌های افزونه

  • امکان استفاده از پست تایپ سفارشی برای انتقال آدرس ها
  • استفاده از جی‌کوئری در خاصیت نوفالو و باز شدن لینک در پنجره جدید
  • امکان غیرفعال کردن کلیه ریدایرکت‌ها با فعال کردن تیک گزینه Turn OFF all Redirects
  • امکان استفاده از خاصیت نوفالو و باز شدن لینک در پنجره جدید به صورت پیشفرض
  • انتخاب نوع ریدایرکت پیشفرض به صورت ۳۰۱، ۳۰۲، ۳۰۷ و یا meta redirect
  • امکان استفاده از لینک سفارشی در ریدایرکت لینک‌ها مانند Go
  • حذف کلیه لینک‌های ریدایرکت شده با یک کلیک
  • امکان درون ریزی و برون ریزی لینک‌ها
  • و…

ریدایرکت صفحات در وردپرس با Simple 301 Redirects

دومین افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با عنوان Simple 301 Redirects در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون توانسته است تا بیش از 200.000 نصب فعال و کسب امتیاز 4.4 را ازآن خود نماید که با استفاده از آن می‌توانید هر نوع لینک دلخواه و سفارشی را به صورت 301 به هر آدرسی که مد نظر شماست به صورت 301 ریدایرکت کنید.

نصب و فعال سازی

پس از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با عنوان Redirects 301 در بخش تنظیمات پیشخوان سایت وردپرسی شما افزوده خواهد شد، روی آن کلیک کنید تا به صفحه افزونه هدایت شوید.

ریدایرکت 301 وردپرس

سپس با مراجعه به این صفحه قادر خواهید بود تا به سادگی لینک‌های مبدا و مقصد خود را برای ریدایرکت 301 در صفحه افزونه وارد کنید.

افزونه ریدایرکت 301 وردپرس

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید لینک مبدا را در فیلد Rwquest و لینک مقصد را در فیلد Destination وارد کرده و بر روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

در نهایت هرگاه لینک مبدا را در صفحه مرورگر خود باز کنید به صورت 301 به لینک تعیین شده ریدایرکت خواهید شد.

شاد باشید..

امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.