برای تغییر رنگ قسمت مدیریت وردپرس و یا تعیین سطح دسترسی کاربران میتوانید از پلاگین هایی استفاده کنید که راحت تر و سریع تر بتوانند قسمت مدیریت وردپرس شما را تغییر دهند.

بهبود محیط مدیریت وردپرس

۱٫ تغییر رنگ محیط مدیریت

برای تغییر رنگ قسمت مدیریت خود کافیست به Users » Your Profile بروید ، کاربران غیر مدیر نیز برای دسترسی به این بخش می توانند با مراجعه به صفحه مشخصات فردی تغییر رنگ را اعمال کنند.
بهبود محیط مدیریت وردپرس

۸ طرح رنگی مختلف برای انتخاب وجود دارد که با انتخاب هر کدام رنگ صفحه مدیریت تغییر خواهد کرد.

۲٫ ایجاد طرح های رنگی سفارشی برای محیط مدیریت

اگر طرح های رنگی پیش فرض وردپرس را دوست ندارید  می توانید طرح رنگی سفارشی خود را بدون نوشتن کد ایجاد کنید.پلاگین  Admin Color Schemer را نصب و فعال کنید سپس به مسیر Tools » Admin Colors  رفته و رنگ های دلخواه خود را انتخاب کنید و خود طرح های سفارشی جدیدی را برای محیط مدیریت خود ایجاد کنید.
بهبود محیط مدیریت وردپرس

 

۳٫ پلاگین رایگان تم های محیط مدیریت وردپرس

طرح های رنگی محیط مدیریت تنها رنگ بخش مدیریت وردپرس را تغییر میدهد. اگر می خواهید به طور کامل ظاهر محیط مدیریت خود را تغییر دهید، یکی از چندین پلاگین تغییر تم وردپرس را به رایگان نصب کنید . این تم ها محیط مدیریت وردپرس و ظاهر کلی صفحات را تغییر میدهند.

پیش نمایشی از یک تم زیبا

fancy-admin-ui

۴٫ مخفی کردن موارد غیر ضروری از بخش مدیریت

اگر میخواهید موارد مختلفی را از دید کاربرانتان پنهان کنید و برای کاربران مختلف سطح دسترسی های مختلفی تعریف کنید بهتر است پلاگین Adminimize را نصب کرده و پس از فعال سازی ان مواردی را که احساس میکنید لازم است از دید کاربران و نویسنده های سایت خود پنهان کنید را به تنظیمات این پلاگین اضافه کنید برای اینکار به مسیر تنظیمات

Setting » Adminimize بروید.

adminimize-menu

Adminimize یک پلاگین قدرتمند است با گزینه های بسیار برای ایجاد انواع دسترسی ها برای انواع کاربران سایت.

امتیاز شما از 1 تا 5