پیشنهاد کلمه عبور در وردپرس

با سلام خدمت دوستان عزیز وردپرسی!

امنیت وبسایت یکی از موارد مهم در وردپرس می باشد که در صورت رعایت نکردن ان مشکلات جدی می تواند گریبان گیر سایت شود. یکی از مشکلاتی که وجود دارد این است که برخی مدیران سایتها به رمز عبور خود اهمیتی نداده و از رمزهای ساده استفاده می کنند که به راحتی سوءاستفاده کنندگان می توانند به سایت وارد شده و صدمات جدی به آن وارد کنند.

در این مقاله از دکتر وردپرس قصد دارم تا افزونه ای به شما معرفی کنم که با استفاده از ان می توانید پسورد خودکار توسط وردپرس ایجاد کنید و برای کاربران خود قرار دهید. در به روزرسانی اخیر وردپرس این امکان فعال شده است اما در آن نمیتوان با کلیک بر روی دکمه و یا لینکی رمز جدیدتری را دریافت کرد.

پیشنهاد کلمه عبور در وردپرس

WP Password Generator doctorwp
پیشنهاد کلمه عبور در وردپرس

افزونه ای که قصد معرفی آن را دارم با عنوان WP Password Generator در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون توانسته است تا بیش از 2.000 نصب فعال و کسب امتیاز 4.2 را از آن خود نماید.

پس از نصب و فعال سازی این افزونه در بخش افزودن رمز مشابه تصویر زیر دکمه ای با نام Generate password اضافه خواهد شد که با استفاده از ان می توانید در هر بار کلیک بر روی دکمه رمز جدیدی را دریافت کنید.

password generator button doctorwp
پیشنهاد کلمه عبور در وردپرس

پیشنهاد کلمه عبور در وردپرس بدون افزونه

اما اگر تمایلی به استفاده از افزونه ندارید می توانید به راحتی با استفاده از کدنویسی این قابلیت را در سایت خود اضافه کنید. برای این مورد وارد ویرایش قالب خود شده و کدهای زیر را در مکان مناسبی از فایل فانکشن (functions.php) قالب خود قرار داده و آن را ذخیره کنید.

function mysite_set_password_requirements( $args ) {
$args['length'] = 12;
return $args;
}
add_action( 'wp_password_generator_args', 'mysite_set_password_requirements' );

پس از اینکه فایل را ذخیره کنید میتوانید از رمز تصادفی در وردپرس استفاده کنید. همانطور که مشاهده می کنید در این کد کلمه عبوری با 12 کاراکتر ارائه خواهد شد که می توانید به انتخاب خود آن را تغییر دهید.

شاد باشید..

لینک های ضمیمه دانلود افزونه
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.