با سلام خدمت دوستان عزیز وردپرسی!

مطمئنا روزانه با نظرات اسپم در سایت وردپرسی خود رو به رو هستید که واقعا نمی‌دانید با چنین نظراتی چکار کنید، چرا که بسیاری از این نظرات توسط ربات ها در سایت های وردپرسی ثبت می‌شوند و با بالا رفتن تعداد آنها حتی میتوانند اختلال در سایت شما ایجاد کرده و مشکلات جدی را به وجود بیاورند. در این آموزش از دکتر وردپرس قصد دارم تا به معرفی افزونه ای پرطرفدار و کاربردی بپردازم که مشابه نمونه زیر می‌توانید به ایجاد یک بخش کپچا در وردپرس بپردازید تا قبل از ارسال نظر نیاز به تایید آن باشد.

no-captcha-recaptcha

جلوگیری از ارسال نظرات اسپم

جلوگیری از ارسال نظرات اسپم در وردپرس

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با نام No CAPTCHA reCAPTCHA در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون توانسته است تا بیش از 10.000 نصب فعال و کسب امتیاز 4.4 را در مخزن وردپرس ازآن خود نماید.

پس از نصب و فعال سازی این افزونه منویی در پیشخوان سایت وردپرسی شما با نام No CAPTCHA reCAPTCHA افزوده خواهد شد، روی آن کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات و راه اندازی افزونه هدایت شوید.

nocaptcha-recaptcha-settings

نمایش کد کپچا در نظرات وردپرس

همانطور که در تصویر می‌بینید برای راه اندازی افزونه نیاز به کلید api اختصاصی خواهید داشت، لذا برای این منظور همانطور که در تصویر میبینید بر روی گزینه‌های here کلیک کنید تا به صفحه گوگل برای دریافت کلیدهای api و فعالسازی افزونه هدایت شوید.

در بخش display settings نیز میتوانید به ترتیب در فرم ورود، فرم عضویت و فرم ارسال نظرات نمایش کد کپچا را فعال کنید. با این کار در واقع با یک تیر سه نشان زده‎اید :D .

برای دریافت این کلید api لازم است تا یک اکانت گوگل داشته باشید، لذا قبل از مراجعه به لینک دقیت کنید که وارد اکانت جیمیل خود شده باشید، سپس همانطور که در صفحه می‌بینید فرمی مانند تصویر زیر را مشاهده خواهید نمود.

nocaptcha-api-key

نمایش کد کپچا در نظرات وردپرس

در بخش lable نام مورد نظر و در بخش domains نیز هر تعداد دامنه که قصد استفاده از این کلید api اختصاصی در آنها را دارید وارد کنید، دقت کنید که نام هر دامنه در هر سطر وارد شود و اینکه آدرس وارد شده با http:// شروع شده باشد.

سپس بر روی register کلیک کنید تا کدهای api اختصاصی خود را دریافت کنید.

api-keys

نمایش کد کپچا در نظرات وردپرس

حال کدهای دریافتی را کپی کرده و در مکان مورد نظر در صفحه تنظیمات افزونه وارد کرده و بر روی ذخیره تغییرات کلیک کنید. حال به یکی از مطالب خود مراجعه کنید، خواهید دید که در فرم نظرات مشابه تصویر زیر کد کپچا قرار داده شده است و تا زمانی که کاربر آن را به درستی وارد نکند امکان ارسال نظر را نخواهد داشت.

nocaptchagif

نمایش کد کپچا در نظرات وردپرس

شاد و پیروز باشید :)

لینک های ضمیمه دانلود افزونه
امتیاز شما از 1 تا 5