پخش فایل صوتی با افزونه MP3-jPlayer در وردپرس

پخش فایل صوتی یکی از اصلی ترین مشکلات افرادی هست که با سیستم مدیریت محتوای وردپرس کار می‌کنند. امروزه استفاده از پادکست ها و دیگر فایل های صوتی یکی از اصلی روش های جذب مشتریان و کاربران جدید می‌تواند باشد. در مطلب قصد داریم آموزش پخش فایل صوتی با افزونه MP3-jPlayer در وردپرس رو به صورت کامل برای شما همراهان ارائه بدیم.

پخش فایل صوتی با افزونه MP3-jPlayer

افزونه MP3-jPlayer

به جرئت می‌توان گفت افزونه حرفه ای MP3-jPlayer به عنوان یکی از بهترین پلاگین های پخش فایل صوتی در وردپرس می‌باشد که بیش از 27 هزار نصب فعال در مخزن وردپرس داشته باست. با استفاده از این افزونه رایگام می‌توانید هرگونه فایل صوتی را در کمتر از چند ثانیه در وبسایت خود آپلود و در اختیار کاربران خود قرار دهید.

  • وجود خاصیت Drag And Drop برای تنظیم برخی آیتم ها
  • پشتیبانی کامل از انواع قالب های وردپرس
  • دارای سبک، رنگ و گزینه های مختلف زیبا
  • امکان پخش مستقیم بین صفحات سایت
  • امکان ایجاد انواع فایل های صوتی

آموزش کار با افزونه MP3-jPlayer:

1. افزونه ی MP3-jPlayer رو در پیشخوان وردپرس خود در بخش افزونه ها / افزودن، نصب و فعال سازی کنید. بعد از نصب و فعال سازی یک منوی جدید در پیشخوان به عنوان MP3-jPlayer اضافه شده است. که دارای دو بخش تنظیمات و طراحی یا همان دیزاین است.

2. وارد بخش Settings شوید، مشاهده می‌کنید ای افزونه دارای 6 تب مختلف با امکانات متفاوتی است.

آموزش کار با افزونه MP3-jPlayer

تب اول MP3-jPlayer : این قسمت شامل تنظیم صدا و نحوه ی اجرای پخش فایل صوتی در وردپرس است که می‌توانید آن را به صورت دلخواه تغییر دهید.

تب دوم Media : مربوط به تنظیمات داخلی فایل های صوتی می‌باشد. در قسمت “upload audio” می‌توانید فایل خود را از سیستم خود انتخاب کرده و بارگذاری کنید و با زدن گزینه‌ی view files، اطلاعات کامل را برای شما به نمایش خواهد گذاشت.

تب سوم Players : در این قسمت شما می‌توانید متن موجود در پلیر و همچنین دکمه ها را تنظیم کنید، در بخش دوم اندازه‌ی لیست پخش کننده را می‌توان تغییر داد.

تب چهارم Downloads : در لیست دانلود امکان دانلود را برای فایل خود برقرار خواهید کرد، و اگر می‌خواهید دانلود فایل صوتی با عضویت کاربر در سایت انجام شود، گزینه‌ی visitor text و visitor link را حتما وارد کنید.

تب پنجم Popout : با تغییرات تنظیمات این بخش می‌توانید قابلیت کوچک و بزرگ شدن پنجره‌ی پلیر را اضافه کنید.

تب ششم Advanced : این بخش، شامل تنظیمات کلی و نحوه‌ی قرار دادن فایل صوتی است.

 

بخش (Design) : این بخش برای تنظیم کردن شکل و ظاهر پخش کننده می‌باشد.

امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.