تغییر آدرس ورود به پیشخوان وردپرس با Lockdown WP Admin

تغییر آدرس ورود به پیشخوان وردپرس یکی از مواردی است که می‌توانید با استفاده از آن نسبت به افزایش امنیت در وردپرس اقدام کنید. همانطور که می‌دانید در حالت پیشفرض جهت دسترسی به پیشخوان وردپرس کافی است تا پس از ادرس سایت از /wp-admin/ استفاده کرده و وارد صفحه ورود وردپرس به پیشخوان شد، اما با تغییر این آدرس می‌توانید امکان مشاهده این صفحه را صرفا برای کاربران وارد شده فراهم کنید.

در این مقاله از دکتر وردپرس قصد دارم تا به معرفی افزونه‌ای بپردازم که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا نسبت به تغییر آدرس ورود به پیشخوان وردپرس اقدام کرده و از یک آدرس دلخواه برای ورود به پیشخوان وردپرس استفاده نمایید.

تغییر آدرس ورود به پیشخوان وردپرس

تغییر آدرس ورود به وردپرس

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با عنوان Lockdown WP Admin در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون توانسته است تا بیش از 60.000 نصب فعال و کسب امتیاز 3.9 را ازآن خود نماید که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا دسترسی به پوشه /wp-admin/ را محدود کرده و صرفا کاربرانی که وارد حساب کاربری خود شده‌اند به آن دسترسی داشته باشند، بنابراین هرگاه شخصی که وارد پیشخوان وردپرس نشده است به آدرس آن مراجعه کند به صفحه 404 هدایت خواهد شد.

نصب و فعال سازی

پس از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با عنوان Lockdown WP Admin در پیشخوان سایت وردپرسی شما افزوده خواهد شد روی آن کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات و سفارشی سازی افزونه هدایت شوید.

تغییر آدرس ورود به پیشخوان وردپرس

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید برای اینکه امکان مشاهده پیشخوان وردپرس برای کاربرانی که در سایت وارد نشده‌اند و تیک گزینه مربوط به مشاهده و دسترسی به پیشخوان وردپرس در صورت ورود را که در بخش Yes, please hide WP Admin from the user when they aren’t logged in قرار دارد را فعال کنید.

در این صورت اگر کاربری وارد حساب کاربری خود نشده باشد با خطای صفحه 404 مواجه خواهد شد. حال در مرحله بعد لازم است تا آدرسی دلخواه را برای صفحه ورود به پیشخوان وردپرس تعیین کنید.

برای این منظور در فیلد WordPress Login URL آدرسی که قصد دارید تا به عنوان صفحه ورود به وردپرس انتخاب شود را وارد کنید. در اینجا آدرس صفحه ورود را بر روی signin قرار داده‌ام که برای ورود به پیشخوان وردپرس لازم است تا کاربران پس از آدرس سایت جهت ورود به پیشخوان از آن استفاده کنند.

حال تنظیمات را ذخیره کرده و با یک مرورگر دیگر برای تست کارکرد افزونه به آدرس صفحه پیشخوان وردپرس خود مراجعه کنید، خواهید دید که به صفحه 404 هدایت خواهید شد و دلیل آن نیز بخاطر عدم ورود در وردپرس می‌باشد، حال در این مرحله به آدرس دلخواهی که برای صفحه ورود به پیشخوان وردپرس انتخاب کرده‌اید مراجعه کنید تا فرم ورود نمایش داده شده و امکان مشاهده پیشخوان وردپرس برای شما فراهم گردد.

حل مشکل فراموشی آدرس افزونه Lockdown WP Admin

در برخی تاپیک انجمن‌های وردپرسی که در حال بررسی این افزونه بودم برخی کاربران درخواستی داشتند که به دلیل فراموشی آدرس تعیین شده و تغییر آن برای پیشخوان وردپرس دچار مشکل شده و به پیشخوان دسترسی ندارند. در صورتی که چنین مشکلی برای شما پیش آمد کافی است تا به ترتیب زیر عمل کنید.

  • ابتدا وارد هاست خود شده و به دایرکتوری /wp-content/plugins/ مراجعه کنید.
  • پوشه افزونه‌ای که با عنوان lockdown-wp-admin قرار دارد را تغییر نام داده و یا اینکه آن را حذف کنید.
  • حال طبق روال سابق پس از آدرس سایت خود /wp-admin/ را وارد کنید تا از طریق آدرس اصلی ورود به پیشخوان وردپرس وارد آن شوید.
  • در نهایت مجددا می‌توانید افزونه را نصب و فعال کرده و مجددا از آن استفاده کنید.
امتیاز شما برای این مقاله
لینک های ضمیمه دانلود افزونه
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.