سلام ، شاید شده که از سیستم های متعدد وارد اکانت جیمیلتون شده باشید و موقع ورود هم گزینه remember me رو زده باشید.شاید هم اصلا یادتون نیاد کجا و با چه سیستمی وارد شده اید ، امروز آموزش خیلی ساده داریم تا با یک کلیک از تمام session های ایجاد شده جیمیل و در هر کجا خارج بشید.

sign out شدن از اکانت های جیمیل

session چیست ؟ فرق session و کوکی چیست ؟

وقتی شما وارد سایتی میشید یک سری اطلاعات ذخیره میشن.کوکی طولانی هستش حتی اگر یک ماه بعد برید یک سایتی مثلا یک سری تنظیمات داشته باشید هنوز پا برجاست اما جلسه یا session اطلاعاتی هستش که با قطع اتصال اینترنت یا اصلا بستن مرورگر از بین میره.یکی دیگر از فرق هاشونم این که کوکی روی کلاینت ذخیره میشه اما session ها روی سرور ذخیره میشن.

پیشنهاد بعدی  قالب فارسی صفحه ورود

خارج شدن جیمیل از تمام سیستم ها و همه ی مکان ها

برای این کار کافی هستش وارد اکانت جیمیل خودتون بشید ، سپس در انتهای لیست ایمیل ها طبق شکل زیر روی گزینه details کلیک کنید.

gmail-details

سپس پنجره pop-up برای شما باز می شود که شامل یک گزینه sign out all other sessions می باشد که اگر کلیک کنید همون لحظه session های ثبت شده روی هر سیستمی در هر کجا باطل میشه.

خارج شدن جیمیل از همه ی سشن ها

همچنین این پنجره شامل اطلاعاتی مثل recent activity می باشد که sign in ها یا وارد شدن های اخیر رو و این که کجا با چه مرورگری و با چه ip آدرسی بوده نشون میده.

منبع انگلیسی

امتیاز شما از 1 تا 5
1 ستاره میدم به نوشته2 ستاره میدم به نوشته3 ستاره میدم به نوشته4 ستاره میدم به نوشته5 ستاره میدم به نوشته 1 رای
Loading...