تصاویر شاخص یکی از عناصر مطالب در وردپرس می باشند که اکثر شما وردپرسی های محترم با آن آشنایی دارید . تصاویر شاخص به تصاویر با سایز مشخص گفته می شود که در کنار مطالب شما استفاده می شوند . شاید استفاده از ویدئو و فیلم به جای نمایش تصاویر مطالب شما را جذاب تر کند ! در این مطلب قصد داریم به شما آموزش دهیم که چگونه می توان در سایت وردپرسی ، بجای استفاده از تصاویر شاخص از فیلم استفاده کرد . اگر سایت شما با فیلم مرتبط است و در آن به انتشار فیلم ها می پردازید و یا بخشی از سایت شما به انتشار فیلم مربوط می شود ، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید .

استفاده از فیلم به جای تصاویر شاخص در وردپرس با Featured Video Plus
برای اینکار ابتدا شما به افزونه ی Featured Video Plus نیاز دارید که نام افزونه ای برای استفاده از فیلم بجای تصاویر شاخص می باشد . این افزونه با توابع خاص خود به شما امکان نمایش فیلم بجای تصاویر شاخص را می دهد . همچنین به کمک این افزونه شما قادر به تعیین استفاده از تصاویر موجود در مطالب در صورت عدم وجود تصویر و یا فیلم خواهید بود . پس از نصب و فعال سازی این افزونه ، در منوی پیشخوان وردپرس شما تنظیمات این افزونه ظاهر می شود .
در بخش Displaymode باید تعیین کنید که در چه صورتی ویدئو جایگزین تصویر بندانگشتی شود ، می توانید از گزینه ی اول که به معنای جایگزین کردن خودکار فیلم با تصویر شاخص است ، استفاده کنید .
در بخش Display Conditions حالتی است که با آن می توانید فیلم شاخص را در صفحه اصلی ، برگه ها ، نوشته های و … استفاده کنید .
در بخش Video sizing می توانید تعیین کنید که در صورت ورود کاربر با گوشی یا دستگاه های جانبی تغییر سایز دهد یا خیر ! در واقع در این قسمت واکنش گرایی ( Responsive ) فیلم را مشخص می کنید .
بخش Video Align محل نمایش فیلم می باشد که می توانید تعیین کنید در طرف راست ، چپ و یا واسط باشد .
بخش Default arguments برای انجام تنظیمات پخش خودکار با ایجاد محدودیت به کار می رود .
برای استفاده از افزونه می توانید از کد میانبر [featured-video-plus] کنید و یا از توبع زیر در پوسته ی خود استفاده نمایید :

//shortcodes
[featured-video-plus]
[featured-video-plus width=300]
// php functions
the_post_video($size)
has_post_video($post_id)
get_the_post_video($post_id, $size)
get_the_post_video_url($post_id)
get_the_post_video_image($post_id)
get_the_post_video_image_url($post_id)

موفق باشید .

امتیاز شما از 1 تا 5
1 ستاره میدم به نوشته2 ستاره میدم به نوشته3 ستاره میدم به نوشته4 ستاره میدم به نوشته5 ستاره میدم به نوشته 1 رای
Loading...