ایجاد پرسش و پاسخ در وردپرس با DW Question & Answer

اگر شما هم به دنبال این هستید که قابلیت ایجاد یک سامانه برای پرسش و پاسخ بین کاربران را ایجاد کنید، تا انتهای این مقاله از دکتر وردپرس همراه باشید.

در این مقاله قصد دارم تا به معرفی افزونه‌ای کاربردی بپردازم که با استفاده از ان میتوانید امکان ثبت نام کاربران را در سایت خود ایجاد کرده و به آنها این امکان را بدهید تا سوالاتی را مطرح کنند و جواب خود را توسط اعضا سایت و یا خود شما دریافت کنند.

ایجاد پرسش و پاسخ در وردپرس

dwquestionanswer
ایجاد پرسش و پاسخ در وردپرس

افزونه ای که قصد معرفی آن را دارم با نام DW Question & Answer در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون توانسته است تا بیش از 10.000 نصب فعال و کسب امتیاز 4.2 را ازآن خود نماید.

پس از نصب و فعال سازی این افزونه ابتدا به بخش برگه‌ها رفته و دو برگه برای بخش سوالات و جواب های ارسالی ایجاد کنید. و سپس چک کنید که امکان عضویت در سایت شما فعال باشد.

سپس به منوی DW Question در پیشخوان وردپرس رفته و از قسمت تنظیمات روی تب General کلیک کنید و برگه‌های ساخته شده را یکی برای بخش سوالات و دیگری برای جواب های دریافتی انتخاب نموده و در بخش permalink نیز نامک مورد نظر برای پیوند یکتای بخش سوال و جواب وردپرس را وارد کنید.

dwqa-settings-general
ایجاد پرسش و پاسخ در وردپرس

سپس به تب notification رفته و مطابق تصویر زیر متن مورد نظر برای تنظیمات ایمیل به همراه تنظیمات نام، لوگو، ایمیل ارسال کننده و… را وارد کنید.

dwqa-settings-notifications
ایجاد پرسش و پاسخ در وردپرس

در نهایت به تب permission رفته و امکان دسترسی به بخش سوال و جواب را برای هر نقش کاربری خاص تعیین کنید تا تنها نقش های کاربری منتخب اجازه ارسال سوال و جواب در این بخش را داشته باشند.

dwqa-settings-permissions
ایجاد پرسش و پاسخ در وردپرس

سپس به منوی Questions Category رفته و برای سوالات خود دسته بندی انتخاب کنید. در نهایت پس از اتمام مراحل فوق برای کاربران امکان ارسال سوال و جواب فراهم خواهد شد که آنها میتوانند اقدام به ارسال آن کنند.

همچنین با مراجعه به منوی All Questions نیز میتوانید به تمامی سوالات و پاسخ های ارسال شده دسترسی داشته و آنها را مدیریت کنید.

managing-question-answers
ایجاد پرسش و پاسخ در وردپرس

لینک های ضمیمه دانلود افزونه
2 نظرات
  1. یاقوت سرخ می گوید

    ممنون از راهنماییتون

  2. حمید می گوید

    من یک قالب پرسشو باسخ دارم و میخوام یه پلاگین CEOبر روی سایت نصب کنم
    ولی در صفحه مدیزیت جایی برای آپلود پلاگین نمیبینم
    لطفا راهنمایی بفرمایید چهکنم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.