با سلام خدمت دوستان عزیز وردپرسی!

همانطور که در بسیاری از وبسایت‌ها مشاهده کرده‌اید نوار اسکرول سایت آنها به صورت سفارشی می باشد که در ان با اندازه، رنگ و نوع دلخواهی آن را ایجاد می کنند و از سایر قابلیت های دیگری همچون تنظیم سرعت اسکرول به صورت نرم و تند استفاده می شود.

در این آموزش از دکتر وردپرس قصد دارم تا افزونه ای کاربردی را معرفی کنم که با استفاده از آن می توانید اسکرول سایت خود را متفاوت تر از دیگران ایجاد کرده و از رنگبندی، اندازه، حاشیه دلخواه در ان استفاده نمایید.

ساخت اسکرول بار سفارشی وردپرس

Dewdrop Custom Scrollbar

ساخت اسکرول بار سفارشی وردپرس

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با عنوان Dewdrop Custom Scrollbar در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون توانسته است تا بیش از 1.000 نصب فعال و کسب امتیاز 5 را ازآن خود نماید.

پس از نصب و فعال سازی این افزونه مطابق تصویر زیر منویی در بخش تنظیمات پیشخوان سایت وردپرسی شما با نام Dewdrop Custom Scrollbar افزوده خواهد شد، روی آن کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه هدایت شوید.

custom-scrollbar-settings

ساخت اسکرول بار سفارشی وردپرس

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید ابتدا رنگ نوار اسکرول را از بخش scrollber color تعیین کرده و سپس در فیلد scrollber width سایز پهنای نوار اسکرول وردپرس خود را تعیین کنید.

سپس به همین ترتیب رنگ و سایر border را برای نوارد اسکرول تعیین کرده و در بخش scrollber border radius میزان گرد کردن بخش بالایی و پایینی نوار را مشخص کنید.

قابلیت های افزونه نوار اسکرول وردپرس

  • امکان انتخاب بی نهایت رنگ دلخواه
  • امکان تعیین سایز دلخواه و گرد کردن گوشه های نوار اسکرولی
  • طراحی رسپانسیو برای هر اندازه نمایشگر
  • امکان تعیین سرعت نوار اسکرول و مخفی کردن آن پس از تایم مشخص
  • پشتیبانی از تمامی مرورگرها
  • پشتیبانی از تمامی نسخه های وردپرس
  • و..

در نهایت تنظیمات خود را ذخیره کنید و تغییرات نوار اسکرول را در سایت خود مشاهده نمایید.

شاد باشید..

لینک های ضمیمه دانلود افزونه
امتیاز شما از 1 تا 5