ساخت پست تایپ سفارشی وردپرس با Custom Post Type

اگر قصد راه‌اندازی سایت را دارید پیوند یکتای دلخواه می‌تواند گزینه مناسبی باشد تا بتوانید یک URL مناسب که از نظر مرورگر استاندارد باشد انتخاب کنید. اما دست نگه دارید، صرفا انتخاب یک آدرس کافی نیست.

در این آموزش از دکتر وردپرس قصد دارم تا به معرفی افزونه‌ای بپردازم که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا پست تایپ اختصاصی برای نوشته‌های خود ایجاد کنید و مطالب وردپرس را که در بخش نوشته‌ها اضافه می کنید را از این بخش جدا کنید.

ساخت پست تایپ سفارشی وردپرس

Custom Post Type doctorwp

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با عنوان Custom Post Type در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون توانسته است تا بیش از 1000 نصب فعال و کسب امتیاز 5 را ازآن خود نماید.

پس از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر به منوی افزونه مراجعه کرده و نام دلخواه و پیوند یکتای مورد نظر را در آن وارد کنید و در نهایت بر روی دکمه مورد نظر کلیک کنید.

Custom Post Type

پس از ذخیره اطلاعات وارد شده منوی جدیدی در وردپرس با نام انتخابی و زیرمنوهای ان برای مشاهده و افزودن پست سفارشی مانند تصویر زیر افزوده خواهد شد که با مراجعه به آن قادر خواهید بود تا نوشته مربوط به این نوع پست تایپ را در آن اضافه و وارد کنید.

post type doctorwp

حال کافی است تا بر روی دکمه Add New کلیک کرده و اولین نوشته خود را در این پست تایپ وارد کنید که پس از ذخیره سازی آن با آدرس انتخاب شده در پیوند یکتایی که هنگام ساخت این پست تایپ انتخاب کردید نمایش داده شود.

لینک های ضمیمه دانلود افزونه
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.