دسترسی به پیشخوان وردپرس فقط برای مدیر کل

یکی از مواردی که می‌تواند در جهت ارتقای امنیت وردپرس موثر باشد ایجاد محدودیت در دسترسی به پیشخوان وردپرس است. بسیاری از سایتها هستند که برای مدیریت کاربران و ایجاد قابلیت ثبت نام و عضویت در سایت از افزونه های وردپرس استفاده می کنند که در ان دیگر لزومی ندارد کابران به پیشخوان وردپرس دسترسی داشته باشند.

یا اینکه در چنین مواردی برخی کاربران ادرس ورود به پیشخوان وردپرس را تغییر می‎دهند، بنابراین لزومی به دسترسی کاربران به پیشخوان نیست.

در این آموزش از دکتر وردپرس قصد دارم تا نحوه اعمال محدودیت در دسترسی به پیشخوان وردپرس را برای سایر نقش های کاربری آموزش دهم.

دسترسی به پیشخوان وردپرس فقط برای مدیر کل

دسترسی به پیشخوان وردپرس فقط برای مدیر کل

برای شروع کار وارد ویرایشگر قالب خود شده و کدهای زیر را در فایل فانکشن (functions.php) قالب خود قرار داده و آن را ذخیره کنید.

// access denied for wp-admin by doctorwp.com
add_action( 'init', 'blockusers_init' );
function blockusers_init() {
if ( is_admin() && ! current_user_can( 'administrator' ) &&
! ( defined( 'DOING_AJAX' ) && DOING_AJAX ) ) {
wp_redirect( home_url() );
exit;
}
}

همانطور که در این قطعه کد مشاهده می‌کنید امکان دسترسی به پیشخوان وردپرس تنها برای نقش کاربری administrator که برای مدیر کل می باشد فراهم خواهد بود.

افزونه محدودیت در دسترسی به پیشخوان وردپرس

اما اگر نمیخواهید تا از کدنویسی استفاده کنید پیشنهاد می‌کنم از افزونه WP Admin No Show استفاده کنید.

این افزونه نیز دارای کارکرد مشابه با این کدها می باشد به طوری که تا به امروز توانسته است تا بیش از 7.000 نصب فعال و کسب امتیاز 5 را ازان خود نماید.

پس از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر به منوی تنظیمات افزونه مراجعه کرده و نقش های کاربری که قصد دارید دسترسی به پیشخوان برای انها فراهم باشد را انتخاب کنید.

screenshot-1

همچنین اگر با استفاده از مقاله حذف منوی ویرایش قالب و افزونه از پیشخوان وردپرس امکان ویرایش فانکشن قالب برای شما وجود ندارد میتوانید از طریق هاست خود و یا یک اکانت FTP کدهای فوق را در فانکشن قالب خود اضافه کنید.

امتیاز شما برای این مقاله
لینک های ضمیمه دانلود افزونه
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.