افزودن سوال امنیتی به صفحه ی ورود در وردپرس

سلام خدمت دوستان عزیز

بسیاری از موسسات مالی و شرکت های بزرگ لازم است تا به دلایل امنیتی یک سوال امنیتی به صفحه ی ورود سایت خود اضافه کنند.

این عمل باعث می شود تا در هنگام ورود به سایت شما با جواب دادن با یک سوال امنیتی به غیر از وارد کردن یوزرنیم و پسوورد امنیت سایتتان بالا برود و سایتتان در معرض خطر هکر ها قرار نگیرد.

راه های زیادی در وردپرس برای بالا بردن امنیت وجود دارد که یکی از آن ها افزونه ای است که قصد معرفی آن را داریم با این افزونه می توانید یک لیست از سوال های امنیتی را به کاربر نمایش دهید و کاربر با وارد کردن جواب صحیح مربوط به سوال وارد سایت شود.

افزودن سوال امنیتی به صفحه ی ورود در وردپرس

doctorwp-img1

ابتدا افزونه ی  WP Security Question را که لینک دانلود آن را در مخزن وردپرس برایتان در آخر همین نوشته قرار دادیم را دانلود کرده و پس از نصب و فعال سازی ان به تنظیمات » Security Questions  تا تنظیمات مربوط به این افزونه را انجام دهید.

securityquestions

در این قسمت لیستی از سوال های امنیتی را مشاهده می کنید که می توانید همه ی آن ها را حذف کنید و با زدن گزینه ی “Add more” سوال های امنیتی خودتان را اضافه کنید.

در پایین صفحه ی این افزونه هماننده تصویر زیر سه گزینه وجود دارد که به ترتیب می توانید با فعال کردن هر کدام سوال امنیتی را هم در همان بخش فعال کنید:

enablesecurityquestions

  • گزینه ی اول: صفحه ی ورود
  • گزینه ی دوم: صفحه ی ثبت نام
  • گزینه ی سوم: صفحه ی فراموشی رمز عبور

کار به پایان رسید. از این به بعد هر کاربری برای ورود لازم است تا یک سوال امنیتی نیز پاسخ داده تا روند ورود یه داشبورد کامل شود.

loginsecquest

کاربران نیز می توانند با رفتن به بخش پروفایل خود این سوال امنیتی را تغیر داده و جواب دلخواه را وارد کنند.

choosequestion

موفق باشید…

لینک های ضمیمه دانلود فایل
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.